×
Etiketë: askush
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së PTK’së, Lamih Balaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është zotuar që të kthejë Telekomin në binarë pas vendimit të fundit të arbitrazhit dhe bllokimin e llogarive. Balaj ka...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha tha se vlerëson përballjen e Thaçit e Veselit me drejtësinë, duke theksuar se askush e asgjë nuk mund ta njollosë luftën e pastër të UÇK-së. Basha: Askush...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka filluar të flasë mirë për maskat, ndonëse deri vonë asnjëherë nuk ishte parë në publik duke e vendosur një të tillë. Përmes një postimi në Twitter, ai...
Lajme15 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, e ka përshkruar me një skenar të errët të ardhmen e presidentit aktual të Kosovës, Hashim Thaçi. Abrashi parashikon se Thaçi do mbetet një politikan që nuk do pranojë...
Lajme13 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë se në kafene nuk mund të lejohen më shumë se 50 persona dhe se askush nuk do të lejohet pa maska. Ai ka thënë se ka inspektim të...
Lajme13 Korrik 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi është deklaruar për media para fillimit të intervistimit nga Gjykata Speciale në Hagë, raporton Front Online.  Thaçi nga atje ka thënë që është aty për ta respektuar pavarësinë e Kosovës....
Lajme08 Korrik 2020
Ambasada e Kosovës në Gjermani, sot doli me njoftim se çdo qytetarë i cili udhëton nga Kosova për në Gjermani obligohet t’i nënshtrohet vetizolimit ose karantinimit 14 ditor edhe nëse ka test negativ nga organet...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës,...
Lifestyle03 Korrik 2020
Sipas një studimi të publikuar nga Akademia Amerikane e Dermatologjisë, rezulton që shfaqja e akneve të reja mund t’i çojë njerëzit deri në përjetimin e simptomave të depresionit. “Vajzat dhe djemtë me akne shfaqin simptoma...
Lajme01 Korrik 2020
Ish’kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se fakti që Gjermania e kryeson presidencën e Këshillit të BE’së për gjashtë muajt e ardhshëm është lajm i mirë për shtetin tonë. Haradinaj...
Lajme26 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë një reagim të ri pas aktakuzës ndaj tij nga Prokuroria Speciale. Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas propozimit të Prokurorisë së Specializuar për ngritje të aktakuzës ndaj tij...
Front TV25 Qershor 2020
Për luftën e UÇK-së, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, tha se UÇK-ja ka bërë luftë të pastër për çlirimin e vendit. “Lufta e UÇK-së është luftë e drejt dhe luftë e pastër për çlirimin...
Lajme24 Qershor 2020
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, vlerëson se zgjidhja e mosmarrëveshjeve mes Kosovës e Serbisë mund të fillojë me takimin që në Shtëpinë e Bardhë do ta mbajnë presidentët e dy vendeve, Hashim Thaçi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.