×
Etiketë: apo
Lajme30 Shtator 2020
Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prishtinë (NJRHKEK), më 29.09.2020 ka pranuar palën ankuese i cili ka deklaruar se është pronar i...
Lajme28 Shtator 2020
I pyetur se a është dashur të publikohen dosjes e Speciales nga krerët e OVL-së së UÇK-së, avokati Skender Musa tha se së pari dosjet nuk është dashur të rrjedhë nga Gjykata Speciale, pasi që...
Lifestyle28 Shtator 2020
Me afrimin e stinës së dimrit, po afron edhe sezoni i gripit, por ngjashmëria e simptomave të gripit me kornavirusin mund të sjellë ndërlikime. Shumë persona mund të mendojnë se është thjeshtë një grip dhe ndërkohë...
Lajme25 Shtator 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pas bastisjeve dhe arrestimeve të sotme në OVL- UCK nga ana e EULEX-it. Thaçi ka thënë se asnjë i pandehur potencial nuk do t’i ikë drejtësisë, prandaj, nuk...
Lifestyle23 Shtator 2020
Suksesi i suplementëve të vitaminave dhe mineraleve varet nga disa strategji të thjeshta. Në këtë artikull do të mësoni për mënyrat e sakta të përdorimit të vajit të peshkut dhe suplementëve të tjerë, që ato...
Kronika22 Shtator 2020
Ish-menaxheri i Qendrës së Karantinës, Valdet Hasani ka raportuar sot para Komisionit Hetimor për Menaxhimin e Pandemisë. Me këtë rast Hasani u deklarua edhe lidhur me rastin e Agon Musliut, ku theksoi se po të...
Lajme15 Shtator 2020
Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë harmonizuar qëndrimet,...
Lajme10 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti po përballet me sulme nga opozita, por edhe nga brenda koalicionit qeverisës. Me vetëm 61 vota për, 2 prej tyre të kontestuara – qeveria Hoti po...
Lajme07 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demoktratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se njohja reciproke të mos jetë moto e gjymtimit të mëtutjeshëm të shtetit të Kosovës. Avdyli ka thënë se nëse resurset tona i falim, apo...
Lifestyle27 Gusht 2020
Kemi dëgjuar miliona herë që më mirë është të jetë i ndezur bojleri vazhdimisht sesa ta fikni, sepse kështu, gjoja, kursehet energjia elektrike. Ja cila është e vërteta. Dilema e përhershme e çdo familjeje është...
Lajme25 Gusht 2020
Infektologu Ilir Tolaj, në një intervistë për Front Online, ka folur për menaxhimin e pandemisë me Covid-19, nga dy ministrat e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Armend Zemaj. Tolaj pati për të dy këta kritika për...
Lajme14 Gusht 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka komentuar ftesën e ShBA-ve për liderët e Kosovës dhe Serbisë për t'u takuar në shtëpinë e bardhë më dy shtator. Limaj thotë se takimi i 2 shtatorit në...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës pritet që sot të votojë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky projektligj, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës, ka nxitur reagime të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.