×
Etiketë: apeli
Lajme26 Shtator 2020
Departamenti Special i Gjykatës së Apelit në Prishtinë e ka kthyer lëndën në rivendosje, dhe kështu aktakuza e Prokurorisë Speciale lidhur me rastin e vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq, nuk është konfirmuar. Gjatë muajit Gjykata...
Lajme22 Shtator 2020
Gjykata e Apelit ia ka vërtetuar dënimin për korrupsion, ish-kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja. Muja bashkë me tre zyrtarë tjerë të Komunës së Prizrenit, Minir Krasniqi, Avni Ademaj, dhe Sadik Paçarizi akuzoheshin për...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Gjyqtarët ndërkombëtarë në Hagë pritet të nisin të martën seancën për apelin e komandantit ushtarak të serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq, kundër dënimit për burgim të përjetshëm për gjenocidin e kryer në masakrën e Srebrenicës...
Kronika20 Gusht 2020
Gjykata e Apelit, Departamenti për Krime të Rënda, ka refuzuar ankesën e të akuzuarit për cenim të fshehtësisë së votimit, Xhemajl Kadiri, duke vërtetuar kështu aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Gjakovë. Ai akuzohej se në...
Lajme30 Korrik 2020
Vdekja e 25 vjeçarit nga komuna e Kamenica, Bersant Rahimaj, i cili ishte i prekur me COVID-19 ka prekur gjithë opinionin. Derisa kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, përmes një postimi të bërë në...
Lajme21 Korrik 2020
Gjykata e Apelit ka vendosur në çështjen penale kundër të pandehurve A.Ll., S.R., R.S., H.H, B.K., R.T., B.L dhe M.J. Aktgjykimi i Gjykatës Themelore në Prishtinë, i datës 30.04.2020, është anuluar dhe çështja i është...
Lajme19 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka vazhduar të apelojë te qytetarët për respektimin e masave mbrojtëse, në mënyrë që të ndalet përhapja e mëtutjeshme e pandemisë Covid-19. IKSHPK në apelin e fundit thekson rëndësinë e...
Lajme17 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike edhe njëherë ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të vendit, që të bartin maskat dhe të respektojnë masat e tjera kundër Covid-19 në mënyrë strikte, pasi që konsideron se rreziku...
Lajme01 Korrik 2020
Gjykata e Apelit ka marrë vendimin për 11 personat e përfshirë në aferën “Pronto”, në të cilin janë të përfshirë zyrtarë të lartë të PDK-së Ish-deputeti i PDK-së, Adem Grabovci është gjetur fajtor për dy...
Lajme30 Qershor 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Kombëtare (IKSHPK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme, janë shënuar 79 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Blic. Pas këtij njoftimi, IKSHPK ka dalur me apelin e...
Lajme27 Qershor 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë në Qeverinë Hoti, Albulena Haxhiu, thotë se anulimi i procesit të noterisë në mandatin e saj, nuk ishte bërë për inat të askujt, kësisoj, kërkon nga Gjykata e Apelit që mos ta...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsion dhe Krim të Organizuar vendosi të premten të kthejë për rigjykim çështjen ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri. Apeli vlerësoi se “në Gjykatën e Shkallës së Parë ishte ndryshuar cilësimi...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gjykata e Apelit në Tiranë ka kthyer për rigjykim çështjen e ish-ministrit të Mbrojtjes së Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka bërë të ditur TCh të premten. Sot pritej të jepej vendimi final, por Apeli vendosi të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.