Gjuha:
×
Etiketë: akt
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Policia franceze tha të shtunën se kishin ndaluar një individ i cili besohet të ket ë qënë dikur shok dhome me personin që sulmoi dy njerëz në Paris pranë ish zyrave të revistës satirike “Charlie...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një sulm me thikë në Paris nga i cili mbetën të plagosur dy persona po trajtohet si një sulm terrorist, ka thënë ministri i brendshëm francez. Gérald Darmanin tha se sulmi pranë ish-zyrës së revistës...
Lajme08 Shtator 2020
Marrëveshja e arritur në Uashington, të cilën Kosova dhe Serbia e nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë, në praninë e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në kontekstin juridik cilësohet si marrëveshje me...
Lajme07 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi ka kritikuar ashpër krerët e LDK dhe AAK duke e cilësuar veprimi skandaloz të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe Ramush Haradinaj që Ujmani të shqyrtohet si çështje e pazgjidhur me Serbinë.Bytyçi...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Franca dënoi sot aktin kriminal të kryer kundër opozitarit rus, Alexei Navalny, viktimë e një helmimi, sipas Gjermanisë, dhe u kërkoi autoriteteve ruse një hetim të shpejtë dhe transparent, theksoi Quai d’Orsay nga Ministria e...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Pasi policia shqiptare ka ndaluar veteranin UÇK-së, Murtez Kastrati, ka reaguar edhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha. Në një postim në faqen e tij në facebook ai shkruan se “arrestimi me urdhër të Beogradit i...
Lajme29 Korrik 2020
Analisti politik, Petrit Zogaj, ka thënë se ka qenë akt i ulët, ndërsyerja fizike e Arben Gashit ndaj Gazmend Gjyshincës, shkruan GazetaBlic.Sipas Zogajt, Shala e ka të qartë që Vetëvendosje është subjekti më i madh,...
Lajme25 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka reaguar pas vrasjes që ndodhi sot në fshatin Berivojcë, ku një burrë dyshohet të ketë vrarë gruan e tij. Kastrati ka thënë se ndihet thellësisht i tronditur....
Lajme02 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 2 Korrikun, ditën kur Kosova shpalli deklaratën e pavarësisë. Limaj përmes një statusi në Facebook ka thënë se 2 Korriku i vitit 1990 mbetet nder datat më...
Opinione25 Qershor 2020
Deklarata e Prokurorit special për rastin Thaçi dhe Veseli është një akt i paprecedentë ne praktikën gjyqësore ndërkombëtare. Kjo deklaratë, që në vete përmban doza të mëdha politike, me një sërë pretendimesh të pa përdëftuara,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.