×
Etiketë: 750
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Autoritetet lokale të Florida Keys më në fund, pas një dekade, kanë aprovuar një plan për lirimin e 750 milionë mushkonjave të modifikuara gjenetikisht, pavarësisht kundërshtimeve nga shumë vendas dhe një koalicion i grupeve të...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Udhëheqësit e BE kanë arritur një marrëveshje për një paketë të madhe rimëkëmbje pas 4 ditë bisedimesh. Paketa përfshin një fond prej 750 miliardë euro, e cila do të përdoren si grante dhe kredi për...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Liderët e Bashkimit Evropian kanë arritur një marrëveshje historike për fondin e rimëkëmbjes ekonomike me vlerë prej 750 miliardë eurosh dhe planin afatgjatë të shpenzimeve pas pesë ditë të tensioneve dhe mosmarrëveshjeve. Ky ishte samiti...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Pandemia e koronavirusit po konsiderohet si një krizë ekzistenciale për Bashkimin Europian dhe plani i rimëkëmbjes prej saj është tema kyçe e samitit dyditor të udhëheqësve europianë. Plani i rimëkëmbjeje kap një shumë prej 750...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Kur udhëheqësit e Bashkimit Evropian të zhvillojnë takimin virtual të premten, një dyshe e njohur do të jetë në qendër të vëmendjes. Pandemia COVID-19 e cila ka goditur rendë ekonominë e Evropës, i ka dhënë...
Tenderët12 Mars 2020
Me debate të ashpra është karakterizuar seanca e së mërkurës (dje) e Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), ku është shqyrtuar ankesa e operaotëve ekonomik “Botek” dhe “Infosoft Systems” në lidhje me tenderin në vlerë prej...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.