×
Etiketë: 31
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Italia pritet të shtyj deri më 31 dhjetor 2020 gjendjen e emergjencës kombëtare shëndetësore për shkak të pandemisë Covid-19. Vendimi ende nuk është zyrtar por burimet qeveritare kanë përcjellë për mediat lajmin se shumë shpejt...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Ekonomi18 Shtator 2020
Agron Demi nga Instituti GAP ka bërë të ditur se gjysma e kontributpaguesve pensional mesatarisht mund të tërheqin vetëm 31 euro nga Trusti. Ai vlerësoi se sjellja e politikanëve ndaj qytetarëve është sjellje prej sadistësh....
Lajme10 Gusht 2020
Komiteti i Emergjencave në Gjilan, në mbledhjen e radhës të mbajtur sot, ka vlerësuar gjendjen dhe ka rekomanduar respektimin e masave mbrojtëse, në mënyrë që rastet të jenë gjithnjë në rënie. Selami Xhemajli, drejtor i...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka shprehur ngushëllime për 31 viktimat nga Covid-19 për dy ditët e fundit në Kosovë. “Të gjithë të prekurve me këtë virus ju uroj shërim të shpejtë dhe kthim në...
Lajme29 Korrik 2020
Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë publikuar sot vendimin për heqjen e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët tanë deri në fund të këtij viti. Me këtë vendim, Qeveria siguron mjetet financiare për...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Ish-presidenti i Sudanit, i cili është rrëzuar nga pushteti përmes protestave, Omar al-Bashir, ka dalë në gjyq në kryeqytetin Khartoum në lidhje me puçin ushtarak përmes të cilit kishte ardhur në pushtet para më shumë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Për të disatën herë Greqia shtyn afatin e mbylljes së kufijve me Shqipërinë. Kështu, deri më 31 korrik në territorin grek nuk do të lejohen të hyjnë turistë nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Serbia, Turqia...
Lajme15 Korrik 2020
Në Spitalin Regjional të Prizrenit deri në këto momente të hospitalizuar janë 64 pacientë, ku prej tyre pozitiv me COVID19 janë 31 pacientë, ndërsa 33 persona të tjerë janë në pritje të rezultatit të testit...
Lajme10 Korrik 2020
Spitali i Përgjithshëm i Gjakovës ka njoftuar se në këtë spital janë duke u trajtuar 31 pacientë me COVID-19. “Sipas raportit 24 orësh nga ekipa kujdestare janë të hospitalizuar 42 pacientë nga këta: Janë 31...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Qeveria e Suedisë sot mori vendim për kufizim të udhëtimeve në vend deri më 31 gusht në vendet që janë më së shumti të prekura nga coronavirusi, përfshirë këtu edhe Maqedoninë e Veriut. Masa u...
Lajme11 Qershor 2020
Gjatë ditës së sotme në Vushtrri pritet që të dalin rezultatet e testit Covid-19 edhe për 31 persona të tjerë. Kështu deklaroi për Gazetën Express, drejtori i shëndetësisë, Sylejman Meholli. Meholli theksoi se të gjitha...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.