×
Etiketë: 170
Lajme29 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami tha tashmë kanë marrë një ftesë se nesër prej orës 11:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit 2020 në lexim të dytë. Ajo tha se pas...
Lajme27 Korrik 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e pajustifikueshme që punëtorët kosovarë ende nuk i kanë marrë 170 eurot e premtuara nga Qeveria. Haradinaj ka thënë se me rishikimin e buxhetit ato para...
Lajme27 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka bërë thirrje që 170 eurot e punëtorëve të paguhen nga Qeveria para festës së Bajramit.Ajo ka thënë se gjendja është e rëndë prandaj Qeveria e Kuvendi duhet të marrin...
Ekonomi16 Korrik 2020
As javën e ardhshme punëtorët nuk do të mund t’i marrin nga 170 euro të parapara me pakon tashmë të “famshme” emergjente fiskale. Kjo për faktin se amendamentimi i projektligjit për rishikim të buxhetit pas...
Ekonomi15 Korrik 2020
Ndryshimet e ligjit për ndarje buxhetore janë miratuar në lexim të parë, megjithatë akoma nuk janë proceduar në komisione parlamentare. Hekuran Murati, kryetar i Komisionit për Financa, tregon se akoma nuk është në rend të...
Ekonomi13 Korrik 2020
Ka kaluar kohë e gjatë që kur qytetarët e Kosovës janë në pritje të 170 eurove nga qeveria e Kosovës, si pjesë e pakos emergjente, për të ndihmuar bizneset dhe qytetarët në këtë kohë kur...
Lajme10 Korrik 2020
Mbrëmë në Komunën e Ferizajt u konfirmua edhe 1 rast i ri me COVID-19. Përmes një njoftimi të komunës në Facebook, bëhet e ditur se numri i rasteve aktive ka arritur në 178. “1 rast...
Front TV09 Korrik 2020
Me 6 vota pro dhe 4 kundër, anëtarët e Komisionit për Financa dhe Transfere kanë miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2020 dhe i njëjti është proceduar në Kuvend për miratim. Në komisionin për Financa...
Lajme09 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami përmes një postimi të bërë në Facebook, ka thënë se kanë ardhë shumë vërejtje në adresë të këtij institucioni për mosimplementim të masave të pakos emergjente. Ky është sqarimi i...
Ekonomi07 Korrik 2020
Kryetari i Komisionit për Financa dhe Transfere në Kuvend, Hekuran Murati ka thënë se Ligji për menaxhimin e financave publike i mundëson qeverisë ekzekutimin e plotë të Pakos Emergjente Fiskale pa e rishikuar hiç buxhetin....
Lajme03 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti duke komentuar mos dhënien e 170 eurove për punëtorët që nuk kanë punuar, apo kanë pas vështirësi në kohën e pandemisë, ka thënë se do të jetë vonë...
Lajme03 Korrik 2020
Qeveria ende nuk ka lëshuar edhe nga 170 euro për punëtorë nga Pako Emergjente, ndërsa kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti vazhdimisht ka bërë thirrje që të zbatohet kjo pako në tërësi. “Deri më tani hapësira...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Greqia do t’i presë 170 mjekë gjermanë dhe do t’u ofrojë atyre pushime falas në ishullin Kos si mirënjohje për punën që kanë bërë në luftimin e pandemisë në Gjermani. Njoftimi nga Ministria e Turizmit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.