Lajme

“Ta kam kallxu qejfin” , Duda Balje i dërgon mesazh Adriana Hoxhiqit

“Ta kam kallxu qejfin” , Duda Balje i dërgon mesazh Adriana Hoxhiqit
23:36 | 07 Maj 2021

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje e ka një mesazh për Adriana Hoxhiq pas dramës për mandatin e deputetes nga radhët e komunitetit boshnjak.

Balje u pyet se çka do t’i thoshte sot Adriana Hoxhiqit, e cila për pak i mori ulësen në Kuvend, ajo u shpreh:

“Ta kam kallxu qejfin”, tha Balje për Prive.

Kujtojmë se Duda Balje fitoi ulëse në kuvend falë vendimit të gjykatës që i pezulloi votat e Adriana Hoxhiq në komunat me shumicë serbe, detaj që u konfirmua në disa shkallë të sistemit të drejtësisë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera