Lajme

Suspendohet gardiani, e rrahu të burgosurin

Suspendohet gardiani, e rrahu të burgosurin
20:36 | 03 Gusht 2021

Një gardian i burgut të Dubravës, është pezulluar nga puna deri në një vendim tjetër nga shërbimi korrektues i Kosovës, me dyshimin se ka përdorë  forcë të panevojshme ndaj një të burgosuri.

Fjala është për të burgosurin M.C, i cili gjendet në këtë burg që nga qershori nën akuzën për mashtrim. M.C në një intervistë thotë se gardiani tani i pezulluar nga puna, ka ushtruar dhunë ndaj tij në qeli dhe më pas e ka dërguar te mjeku, çka e konfirmuar edhe televizioni se M.C është mjekuar.

I burgosuri dyshon se është rrahur nga gardiani sepse është dëshmitar në një proces tjetër gjyqësor, gjë që nuk ju konvenon disa personave, dhe këta të fundit, sipas tij, kanë “urdhëruar” gardianin në fjalë për ta rrahur këtë./klankosova

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera