Kupa e Botës

Super-portieri i Marokut, Bounou po kërkohet nga dy gjigantë evropianë

Super-portieri i Marokut, Bounou po kërkohet nga dy gjigantë evropianë
11:09 | 01 Janar 2023

Yassine Bounou ishte një prej më të mirëve në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Portieri nga Maroku shkëlqeu me pritjet e tij, derisa fitoi shumë ndjekës, shkruan FrontOnline.

Bounou që aktivizohet te Sevilla, mund të nis një aventurë të re.

Manchester Unitedi dhe Bayern Munichu thuhet se janë dy klubet e interesuara për shërbimet e “gardianit” afrikan.

31-vjeçari është pjesë e Sevillas që dy vite, teksa ka kontratë me klubin andaluzian deri në verën e vitit 2025.

Sevilla është e gatshme ta shes yllin maroken nëse vije një ofertë prej 15 milionë euro./FrontOnline/

 

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera