×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sunak pas takimit me Bidenin: Putini duhet ta dijë se nuk do të heqim dorë prej Ukrainës

  FrontOnline
  08 Qershor 2023

  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë.

  Sunak ka thënë se aleatët e Ukrainës duhet t’i dërgojnë një sinjal të fortë Vladimir Putinit se mbështetja e tyre për Kievin nuk do të dobësohet.

  “Sa më shumë mund të sigurojmë mbështetje për Ukrainën, jo vetëm tani në këtë moment, por një mbështetje që do të zgjasë për një kohë dhe për vite të ardhshme, unë mendoj se kjo dërgon një sinjal të fortë te [Putin] se nuk ka ndonjë kuptim të provojë të na pres”, tha ai në një konferencë të përbashkët shtypi me Joe Biden.

  “Ne nuk do të shkojmë askund. Ne do të jemi këtu për aq kohë sa të duhet. Dhe shpresojmë se kjo do të përshpejtojë llogaritjen në mendjen e tij se ai duhet të tërheqë forcat e tij”, pohoi kryeministri britanik.

  Joe Biden tha se SHBA do të ketë fondet e nevojshme për të mbështetur Ukrainën “për aq kohë sa duhet”.

  Ndryshe, kjo ishte vizita e parë e Sunakut në Shtëpinë e Bardhë si kryeministër i Britanisë së Madhe. /Telegrafi

   

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Gjatë ditës së sotme, një autobus u rrëzua nga një mbikalim afër Venedikut. Autobusi raportohet se ka marrë flakë nga përplasja pranë...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) pretendon se ka goditur një rrjet të madh spiunazhi rus në jug të vendit. SBU pretendoi...
  Të tjera
  Vip03 Tetor 2023
  Gili, këngëtarja që i ka pushtuar zemrat e publikut prej vitesh, kohë pas kohe vjen me projekte të reja muzikore. Por, nuk...
  Vip03 Tetor 2023
  Eneda Tarifa do rikthehet në ekran në rolin e moderatores. Pas një pushimi të gjatë këngëtarja e njohur do të moderojë formatin...
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.