Kronika

Sulmohet një i burgosur në Burgun e Dubravës

Sulmohet një i burgosur në Burgun e Dubravës
11:53 | 13 Janar 2022

Në Qendrën Korrektuese në Dubravë është raportuar se është sulmuar fizikisht një i burgosur.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të martën pas mesditës, ndërkaq viktima ka pranuar tretman mjekësor.

“Qendra Korrektuese, Dubravë, 11.01.2022-13:50. Me 12.01.2022 është raportuar se në ambientin e  qendrës, pas një mosmarrëveshje dy të dyshuarit meshkuj kosovar e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar(të burgosur). Viktima ka pranuar trajtim mjekësor”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera