×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sulm me thikë në qendër të Glasgow, raportohet për tre të vdekur

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Tre persona besohet të jenë qëlluar me thikë për vdekje në një hotel në qendër të qytetit të Glasgow.

  Ndërkohë mediat britanike raportojnë se një i dyshuar ishte qëlluar për vdekje nga policia, përcjell Telegrafi.

  Federata Skoceze e Policisë ka konfirmuar se një oficer policie ishte goditur me thikë.

  Policia e armatosur mbetet në vendin e ngjarjes jashtë Park Inn në Rrugën West George.

  Një deklaratë nga Policia skoceze tha se situata ishte “e përmbajtur” dhe nuk kishte asnjë rrezik për publikun e gjerë.

  Sekretari Skocez i Drejtësisë Humza Yousaf ka cekur se qeveria po informohej për situatën.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Gjykatësja federale e qarkut Aileen Cannon ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara kundër Donald Trump, raporton CNN. Në një vendim...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.