[wp-story]

Bota/Rajoni

Sulm i përgjakshëm në Paris, nëpunësi civil sulmon kolegët në stacionin e policisë – humbin jetën katër policë, neutralizohet sulmuesi

Sulm i përgjakshëm në Paris, nëpunësi civil sulmon kolegët në stacionin e policisë – humbin jetën katër policë, neutralizohet sulmuesi
18:03 | 03 Tetor 2019

Një burrë i armatosur me thikë ka sulmuar zyrtarët policorë në një stacion në Paris. E siç raportojnë mediat franceze, katër policë janë vrarë e  sulmuesi më pas është “neutralizuar” nga policët tjerë.

Polici dhe kryesindikalisti i policisë franceze, Lua Traver, ka konfirmuar se në sulm është vrarë një polic, transmeton Telegrafi.

“Një kolegë është vrarë në sulmin me thikë, e një tjetër është në gjendje shoku, e personi që qëndron prapa sulmit është vrarë nga polici i tretë”, ka shtuar Traver.

Raportohet se sulmuesi ishte nëpunës administrativ në atë stacion të policisë. Ndërkohë, zëdhënësi i policisë parisiene ka refuzuar të deklarohet për këtë sulm të përgjakshëm.

Stacioni i metrosë në afërsi të stacionit të policisë është mbyllur përkohësisht për shkaqe sigurie, e ministri francez i Punëve të Brendshme, Kristofer Kastaner, ka dalë në vend të ngjarjes për të parë nga afër se çfarë në të vërtetë ka ndodhur. /Telegrafi/

Barthelemy Bolo@B2Bolo

au couteau Prefecture : « Vous quittez l’île » dit un policier aux passants @BFMParis @BFMTV Un policier a été grièvement blessé

Embedded video

23 people are talking about this

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera