Sport

Sukses madhështor i “Bad News Eagle”, kualifikohen në mesin e 16 skuadrave më të mira në botë

Sukses madhështor i “Bad News Eagle”, kualifikohen në mesin e 16 skuadrave më të mira në botë
18:30 | 12 Maj 2022

Ekipi kosovar, Bad News Eagles ka triumfuan ndaj skuadrës “MIBR” nga Brazili me rezultat të përgjithshëm 2:1 për t’u kualifikuar në “Legends Stage”.

Padyshim ky është një sukses historik i djelmoshave kosovarë në këtë lojë që kohëve të fundit ka qenë në qendër të vëmendjes.

Në mapin e parë kosovarët fituan me rezultat 16:8, ndërsa në të dytin pësuan humbje me rezultat 16:13 ndërsa në mapin e fundit në Vertigo, Bad News Eagles triumfuan me rezultat 16:10 për suksesin historik.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera