[wp-story]

Bota/Rajoni

Suedia regjistron mbi 7 mijë raste të reja me COVID-19

Suedia regjistron mbi 7 mijë raste të reja me COVID-19
14:47 | 22 Prill 2021

Suedia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me koronavirus.

Suedia po vazhdon të regjistrojë mijëra raste të infektuara me COVID-19.

Ky shtet ka regjistruar 7,736 raste të reja me koronavirus, ka njoftuar agjencia e shëndetit dhe statistikave, raporton Reuters.

Suedia po ashtu ka shënuar 19 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Totali i vdekjeve në Suedi nga koronavirusi qëndron në 13 mijë e 882.

Suedia është një nga shtetet e rralla që ka refuzuar mbylljen e plotë gjatë pandemisë.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera