×
 • Lajme
 • Lajme

  Studimi: Pandemia e coronavirusit nuk ngadalëson ngrohjen globale

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Edhe nëse disa masa bllokimi mbesin në vend deri në fund të vitit 2021, rritja e temperaturës do të ulet vetëm me 0.01 gradë deri në vitin 2030.

  Ka pasur shumë spekulime në të kaluarën e fundit për ndikimin që ngadalësimi i papritur në botë, në vazhdën e bllokimit të COVID-19 do të ketë në ngrohjen globale, transmeton Telegrafi.

  Një ekip hulumtues me pjesëmarrje austriake tani ka vlerësuar efektin – dhe kjo është margjinale.

  Edhe nëse disa bllokime mbesin deri në vitin 2021, ulja e temperaturave do të jetë vetëm 0.01 gradë deri në vitin 2030, sipas revistës “Nature Climate Change“.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grabitje e armatosur dyshohet se ka ndodhur në filialin e një institucioni financiar në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Të hënë në mbrëmje në kryeqytetin e Kosovës janë ndezur qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridona Admeja, e cila  u vra...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në një postim ka thënë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po i fyen pjesëtarët e Njësisë...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.