Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Studimi danez: Maska nuk mbron nga koronavirusi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shkencëtarët danezë kanë thënë se “ka mungesë të tejskajshme provash” se maska e parandalon përhapjen e Covid-19, pasi një studim i gjerë në Danimarkë ka dalë në përfundimin se maska nuk mbron personin që e mban atë.

  Qeveritë në shumë vende të botës, përfshirë Shqipërinë, e kanë bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës në vende të mbyllura dhe të hapura, pavarësisht se efektiviteti i saj nuk është vërtetuar.

  Arsyetimi ka qenë se më mirë me maskë sesa asgjë, por studimi i Universitetit të Kopenhagenit nuk gjeti asnjë të dhënë statistikore se maska ofron mbrojtje.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Të paktën shtatë persona janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë natës në Ukrainën veriore dhe lindore, kanë thënë zyrtarët rajonalë. Shërbimet e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.