×
 • Lajme
 • Lajme

  Stoltenberg: Asociacioni është çelësi i normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha sot se themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është çelësi për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, transmeton FrontOnline.

  Në një konferencë të përbashkët me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ai i bëri thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të vazhdojnë dialogun, sepse, siç theksoi, kjo është e vetmja rrugë drejt paqes.

  “Ne diskutuam gjithashtu tensionet në Veri të Kosovës dhe rëndësinë e misionit paqeruajtës të KFOR-it, i cili ka garantuar sigurinë për dy dekada. Ne do të vazhdojmë ta bëjmë këtë në mënyrë të paanshme dhe brenda mandatit. Anëtarët e KFOR-it pësuan sulme, pamë trazira në Shtator, autorët duhet të sillen para drejtësisë”, tha Stoltenberg./FrontOnline/

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se Qeveria Kurti është kundër fjalës së lirë, derisa ka përmendur deklaratat përçmuese të zyrtarëve të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Të dielën do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit, i cili dyshohet se ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, tashmë...
  Të tjera
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.