[wp-story]

Bota/Rajoni

Statistika të frikshme, shteti me mbi 26 mijë raste të reja dhe 602 vdekje nga COVID-19

Statistika të frikshme, shteti me mbi 26 mijë raste të reja dhe 602 vdekje nga COVID-19
12:35 | 06 Korrik 2020

Brazili ka publikuar statistikat e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Ministria e shëndetësisë e Brazilit regjistroi 26.051 raste të reja të koronavirusit të dielën, duke e çuar totalin e vendit në 1.603.055 raste të konfirmuara, raporton Cnn

Brazili gjithashtu raportoi 602 vdekje të reja të lidhura, duke sjellë numrin e vdekjeve në 64.867.

Shifrat e reja vijnë si qyteti më i madh i Brazilit, Sao Paulo, përgatitet të rihapë bare, restorante, sallone bukurie dhe berberë të hënën, dhe ndërsa Rio de Janeiro hapi bare dhe restorante të saj gjatë fundjavës, transmeton lajmi.net.

Dyqanet e rrugës dhe qendrat tregtare në Sao Paulo gjithashtu do të jenë të hapura për gjashtë orë duke filluar nga e hëna, pasi të kenë operuar katër orë në ditë që kur rihapën më 11 qershor.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera