×
 • Lajme
 • Hulumtime
 • Hulumtime

  Stafi Kadri Veselit shpenzoi  216 mijë euro për 3 muaj

  FrontOnline
  28 Gusht 2019

  Stafi politik i angazhuar në Kuvendin e Kosovës vetëm gjatë 3 muajve të parë të këtij viti (janar, shkurt, mars) ka shpenzuar hiç më pakë se 216 mijë euro.

  Në bazë të dokumenteve që ka siguruar “Front Online” shihet se vetëm për paga të stafit gjatë tre mujorit të parë të këtij viti janë shpenzuar 201 mijë euro, deri sa pjesa tjetër janë shpenzime për mallra dhe shërbime.

  Në raportin e siguruar thuhet se për mëditje të: Agim Ratkoceri, Levent Bus, Ndue Ukaj Gazmend Krasniqi, Blerand Stavileci, Adri Nurellari, Armend Nimani, Erim Berisha, Avni Bytyçi, Gazmend Krasniqi, Bilgin Begleri, Valmir Klaiqi vetëm gjatë tre mujorit të parë të këtij viti janë shpenzuar mbi 4 mijë euro.

  Mëditjet për udhëtime zyrtare:

  • Agim Ratkoceri                  78,00 euro
  • Levent Bus                          180,00 euro
  • Agim Ratkoceri                  78,00 euro
  • Ndue Ukaj                            79,00 euro
  • Agim Ratkoceri                   79,00 euro
  • Ndue Ukaj                            78,00 euro
  • Gazmend Krasniqi              78,00 euro
  • Blerand Stavileci                 135,00 euro
  • Gazmend Krasniqi              198,00 euro
  • Adri Nurellari                      264,00 euro
  • Armend Nimani                  135,00 euro
  • Erim Berisha                       180,00 euro
  • Levent Bus                           270,00 euro
  • Avni Bytyqi                          555,00 euro
  • Gazmend Krasniqi             555,00 euro
  • Bilgin Begleri                      180,00 euro
  • Valmir Klaiqi                      135,00 euro
  • Levent Bus                          135,00 euro
  • Blerand Stavileci               550,00 euro

   

  Po ashtu, edhe 7,946 euro tjera janë shpenzuar për akomodim për udhëtime zyrtare jashtë shtetit. Në bazë të dhënave të siguruara nga Front Online shihet se këto mjete i kanë shpenzuar:

  Akomodim gjatë udhëtimit zyrtar jashtë shtetit:

  • Gazmend Krasniqi                                  1,513 euro
  • Avni Bytyqi                                               2,666 euro
  • Blerand Stavileci                                     1,726 euro
  • Agim Ratkoceri                                        45,00 euro
  • Levent Bus                                                66,00 euro
  • Agim Ratkoceri                                        50,00 euro
  • Ndue Ukaj                                                  50,00 euro
  • Agim Ratkoceri                                         79,00 euro
  • Ndue Ukaj                                                  79,00 euro
  • SVISSOTEL THE BOSPHORUS           318,32 euro
  • SVISSOTEL THE BOSPHORUS           308,68 euro
  • SVISSOTEL THE BOSPHORUS           308,68 euro
  • SVISSOTEL THE BOSPHORUS           308,68 euro
  • SVISSOTEL THE BOSPHORUS           308,68 euro
  • Levent Bus                                                 117,00 euro

   

  Po ashtu, stafi politik në Kuvendin e Kosovës në bazë të dokumenteve të siguruara shihet se një shumë të mjeteve e ka shpenzuar edhe për shpenzime tjera për udhëtime zyrtare jashtë vendit, deri sa mbi 1000 euro tjera po ashtu ata i kanë shpenzuar edhe për mbushje telefonike / Front Online

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Pas publikimit të rezultateve të Testit PISA, ku Kosova u rangua pothuajse në fund, Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se u konfirmua...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, është operuar sërish në këmbën në të cilën...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.