Bota/Rajoni

Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, por habiten kur e pyesin për çmimin

Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, por habiten kur e pyesin për çmimin
19:26 | 29 Mars 2020

Një shqiptare në Greqi ka bërë një veprim tepër human në vendin ku ajo jeton, Grevena.

Elona Agolli një emigrante nga Korça prej 21 vitesh jeton në këtë qytet dhe spitali i ka kërkuar që t’i qepë 600 maska në rrobaqepësinë që ajo zotëron.

Ajo i është futur punës menjëherë duke e dorëzuar porosinë dhe kur është pyetur për çmimin zonja është shprehu se i ka bërë falas.

Ky veprim i ka lënë pafjalë drejtuesit e spitalit dhe jo vetëm.

Marrë nga t.ch

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera