×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Spitali indonezian në Gaza u kthye në një varr masiv

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Spitali indonezian në Gaza është kthyer nga një qendër mjekësore në një “varr masiv”, ka njoftuar sot zëdhënësi i ministrisë së kontrolluar nga Hamasi, Ashraf al-Qudra, raporton CNN, transmeton FrontOnline.

  Duke cituar stafin e spitalit, zëdhënësi tha se kishte kufoma në të gjitha repartet dhe shumë jetë kishin humbur për shkak të mungesës së furnizimeve.

  “Para morgut janë 60 trupa”, tha El Kudra, duke shtuar se ata do të varrosen në oborret brenda spitalit. CNN gjithashtu raporton, duke cituar reporterin e tij që ndodhet në spitalin indonezian, se situata në atë institucion është shumë e vështirë./FrontOnline/

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Burri i vdekur në Paris nga një sulm me thikë është gjerman, kurse edhe dy persona të tjerë janë lënduar me çekiç,...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli. Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova kanë realizuar sfidës së kapitenit. Gjatë sfidës, ishte Buci ai që ngacmoi Edonën. Ai e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Gani Gërmia nuk është duke i ndalur shakatë e tij me banorët e tjerë të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.