Bota/Rajoni

Spitalet amerikane po përgatiten për një rritje tjetër të rasteve me Koronavirus

Spitalet amerikane po përgatiten për një rritje tjetër të rasteve me Koronavirus
13:23 | 02 Korrik 2020

Dr. Joseph Varon, mjek në spitalin Houston thotë se pret që virusi të arrij kapacitetin brenda 14 ditëve të ardhshme.

“Në tre javët e fundit, unë kam parë pacientë më të sëmurë sesa në 10 javët e mëparshme,” tha ai. “Ka qenë një rritje eksponenciale e ashpërsisë së virusit. – shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Të paktën 12 shtete po shohin një rritje të pacientëve, tha drejtori i Qendrave të SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve këtë javë.

Rritjet vijnë si pasojë e rihapjes së ekonomisë pas masave kufizuese.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera