Lajme

Specialja e lëshon dorën, shpeshtohen ftesat

Specialja e lëshon dorën, shpeshtohen ftesat
13:01 | 29 Gusht 2020

Vetëm në javën që po e lëmë pas fundit, pesë ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UCK), kanë marrë ftesa për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Front Online.

Edhe pse për pak kohë nga Specialja nuk kishte shumë ftesa, në prag të muajit shtator, është rritur numri i tyre.

LEXO EDHE: Shtatori i “nxehtë” në shumë fronte

Anëtarët e OVL-UÇK-së, janë shprehur se kjo Gjykatë është politike dhe etnik kundër shqiptarëve.

Të paktën kështu ka deklaruar ditë më parë për Front Online, nënkryetari i kësaj organizate, NasimHaradinaj.

Ai u shpreh i bindur se asnjëri prej bashkëluftëtarëve të tij nuk do të ndëshkohet nga Specialja. /FrontOnline/

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera