Euro2020

Spanja vazhdon të vuajë, nuk fiton as në ndeshjen e dytë në “Euro 2020”

Spanja vazhdon të vuajë, nuk fiton as në ndeshjen e dytë në “Euro 2020”
23:08 | 19 Qershor 2021

Skuadra e Luis Enriques sonte u ballafaqua me Poloninë, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin E aty ku janë edhe Suedia e Sllovakia.

Spanja e nisi mirë ndeshjen pasi arriti epërsinë pas vetëm 25 minutave lojë kur shënoi Morata, por polakët janë rikthyer në lojë në pjesën e dytë kur shënuan përmes Lewandowskit për rezultatin 1:1, që mbeti deri në fund të takimit.

Spanja pas dy ndeshjeve ka dy pikë, Polonia një pikë, ndërsa Suedia është e para me katër pikë dhe Sllovakia ka tri pikë në vendin e dytë. Në ndeshjen e tretë Spanja luan me Sllovakinë ndërsa Polonia ndeshet me Suedinë.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera