Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Spahiu: Gjendje e rëndë në Gjakovë, 502 raste aktive me Coronavirus

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjakova është prej komunave më të prekura me COVID-19 në javët e fundit, shkak për të cilin është vendosur në hartën e zonës së kuqe.

  Drejtoresha e Shëndetësisë në Komunën e Gjakovës, Afërdita Spahiu, ka thënë se në Gjakovë gjatë dy javëve të fundit ka një rritje shumë të madhe të qytetarëve të prekur me coronavirus.

  “Disponimi qytetarëve pas vendosjes së këtyre masave nuk ka qenë aspak i mirë pasi bie aktiviteti i bizneseve dhe ekonomisë por sipas meje marrja e masave ka qenë e domosdoshme për të ulur numrin e të infektuarve”, tha ajo, përcjell Telegrafi.

  Spahiu thotë se vetëm me bashkëpunim nga ana e qytetarëve mund të kalohet kjo gjendje në komunë.

  “Për momentin kemi 502 raste aktive me COVID-19 që për komunën tonë janë shumë. Me respektimin e masave këtë numër mund ta ulim”.

  Drejtoresha e Shëndetësisë në Komunën e Gjakovës thotë se nga kjo komunë ka pacientë që janë në gjendje shumë të rëndë.

  “Çdo ditë kemi edhe mjek e infermierë të prekur me COVID-19 apo që kanë shenja e që të njëjtët detyrohen të izolohen”, shton më tej Afërdita Spahiu.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.