×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot protestojnë punëtorët teknik të QMF-ve dhe disa shkollave në Prishtinë

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Punëtorët teknikë të Qendrave Mjekësore Familjare të Prishtinës do të protestojnë sot.

  Ata po kërkojnë rritje të pagës për shërbimet që po i kryejnë.

  Protesta është paraparë të fillojë nga ora 10:00./Front Online

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, ka thënë se nuk ka ndonjë njoftim zyrtar për kërkesën që kanë paraqitur...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Profesori amerikan dhe njohësi i raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë, Edward P. Joseph, ka thënë se qëndrimet dhe deklaratat e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Guvernatori i Bankës Qendrore, Ahmet Ismaili me bashkëpunëtorë ka takuar Drejtorin për marrëdhënie ndërkombëtare të Autoritetit britanik të Mbikëqyrjes Financiare (FCA), Ruairi...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka shkuar për ngushëllime tek familja e së ndjerës Liridona Ademaj. Abdixhiku vrasjen e saj e ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për dy raste grabitje dhe lëndim trupor. Siç thuhet në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar kandidatët për policë të rinj se “duhet të paraqiten me kohë” për mbajtjen e testit psikologjik dhe...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Mesatarisht një fëmijë vritet çdo 10 minuta në Gaza, tha një përfaqësues i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), duke e quajtur situatën...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kaderi ka biseduar me Blerandon për banorët. Blerando e ka pyetur Kaderin se “kush mendon se do të dali të premten?”. Sipas...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar katër emaile, prej të cilave tri e kanë pasë të bashkangjitur formularin për inicimin e kërkesës...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.