×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sot ose nesër do të publikohen emrat e personave që refuzojnë vendimet për vetizolim në Maqedoni

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, njoftoi se sot ose më së voni nesër, do të publikohen emrat e personave që nuk dëshirojnë t’i pranojnë vendimet për vetizolim.

  Ai tha se bëhet fjalë për 450 vendime të tilla, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  “Këtë mëngjes diskutuam në mbledhje të Komisionit për Sëmundje Infektive si ta zgjedhim këtë problem. Bëhet fjalë për 450 vendime për të cilët pritëm ndihmë edhe nga MPB, por ata nuk i ndanë dhe i kthyen pas. Me siguri sot ose më së voni deri nesër do të fillojmë t’i publikojmë. Është e thjeshtë, njerëzit nuk janë të kapshëm, ose kanë dhënë të dhëna të rrejshme në listat anketuese”.

  “Ata jenë njerëz me rrezik të lartë nëse janë bartës të virusit asimptomatik dhe nëse lëvizin në mes njerëzve dhe nuk e respektojnë vetizolimin, mund ta shpërndajnë virusin. Mendoj se këto ditë edhe kjo do të zgjidhet”, tha Filipçe, gjatë vizitës së sotme në Prilep.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka bërë një bisedë me disa nga banorët e tjerë. Ajo ka thënë se Blero...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.