×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot mot me shi, ja kur kthehet dielli

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Fushat me presion të ulët të cilat kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë të jenë të qëndrueshme, duke ndikuar në ndryshimin e kushteve meteorologjike.

  Dita e sotme vijon të mbetet e paqëndrueshme, me vranësira të dendura dhe reshje shiu të karakterit lokal.

  Nesër sërish temperatura të larta, por që nuk do të zgjasin shumë, pasi që të mërkurën vendi ynë do të përfshihet nga vranësirat e dendura, të cilat me vete bartin sasi të konsiderueshme të shiut.

  Reshje të herë pas hershme priten të vazhdojnë deri të premten, ku më tej intensiteti i tyre do të bie përjashtuar zona të kufizuara, ku mund të ketë vetëm riga të dobëta.

  Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë celsius.

  Gjatë gjithë kësaj periudhe të parashikimit era do ta mbajë drejtimin e jugut dhe jugperëndimit, ku shpejtësia maksimale e saj mund të arrijë deri 18 m/s.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se ekipet mjeko-ligjore të Institutit të Mjekësisë Ligjore dhe EULEX, gjatë aktiviteteve gërmuese në lokacionin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nesër në Kuvendin e Kosovës do të mbahen dy seanca plenare. Seanca e parë pritet të nisë në orën 10:00 dhe ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Juliane Smith, ka shkruar në profilin e saj zyrtar për formimin dhe rëndësinë e NATO-s. Smith ka...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pritet ta rrisin praninë ushtarake në Kosovë pas ngjarjeve të 24 shtatorit. Këtë e ka konfirmuar...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një gjykatë në Moskë e ka dënuar gazetaren Marina Ovsyannikova, me tetë vjet e gjysmë burgim, për shkak se ka protestuar në...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i Partisë së Lirisë në Shqipëri, Ilir Meta ka theksuar se është shumë e rëndësishme që Shqipëria, parlamenti, qeveria të gjitha...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Ish-presidenti Donald Trump po përballet në gjykatë me një padi civile prej 250 milionë dollarësh, sipas së cilës ai ka dhënë informacione...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dy autorët e sulmit terrorist në Ankara hynë në Turqi përmes Sirisë, tha sot ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan. Të dielën,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Komisioni Qeveritar për Personat e Zhdukur, ka bërë të ditur se gjatë gërmimeve në Bishtazhin të Gjakovës janë gjetur disa mbetje mortore...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.