×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot mblidhet Qeveria Hoti, nuk dihet se çfarë do të diskutohet

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Qeveria e Kosovës pritet që sot të mbajë mbledhje nga ora 11:00.

  Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi për media, të dërguar nga zyra e Kryeministrit.

  “Ju njoftojmë me agjendën e Kryeministrit të Republikës së Kosovës për datën 15.06.2020. 1. Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës.”, thuhet në njoftim.

  Ndërkaq, nuk është bërë e ditur se çfarë do të diskutohet brenda kësaj mbledhje.

  Kujtojmë se Avdullah Hoti është zgjedhur kryeministër rreth dy javë më parë, më 61 vota për, 24 kundër dhe dy abstenime.

  Me të ardhur në pushtet, një prej vendimeve të para që Hoti mori ishte heqja e masës së reciprocitetit, e vendosur nga Qeveria e Albin Kurtit për Serbinë.

  Kjo ishte edhe masa të cilën Serbia e konsideronte si pengesë për t’u rikthyer në dialog, gjë që pritet të ndodhë shumë shpejtë në ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Nacionale ka marrë vesh nga...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit. Rastin përFront Online e ka...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.