Lajme

Sot mblidhet Qeveria Hoti, nuk dihet se çfarë do të diskutohet

Sot mblidhet Qeveria Hoti, nuk dihet se çfarë do të diskutohet
07:37 | 15 Qershor 2020

Qeveria e Kosovës pritet që sot të mbajë mbledhje nga ora 11:00.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi për media, të dërguar nga zyra e Kryeministrit.

“Ju njoftojmë me agjendën e Kryeministrit të Republikës së Kosovës për datën 15.06.2020. 1. Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës.”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, nuk është bërë e ditur se çfarë do të diskutohet brenda kësaj mbledhje.

Kujtojmë se Avdullah Hoti është zgjedhur kryeministër rreth dy javë më parë, më 61 vota për, 24 kundër dhe dy abstenime.

Me të ardhur në pushtet, një prej vendimeve të para që Hoti mori ishte heqja e masës së reciprocitetit, e vendosur nga Qeveria e Albin Kurtit për Serbinë.

Kjo ishte edhe masa të cilën Serbia e konsideronte si pengesë për t’u rikthyer në dialog, gjë që pritet të ndodhë shumë shpejtë në ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera