Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot fillon dezinsektimi në Prishtinë, ky është orari për të gjitha lagjet

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Sot do të fillojë faza e katërt e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës.

  Kështu bëri të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili tha se qytetarët në këtë proces janë partnerë të rëndësishëm.

  Lexo Edhe:
  Ferizaj, 212 raste aktive me COVID-19
  Andaj, Ahmeti ka apeluar qytetarët që gjatë kohës së dezinsektimit t’i mbajnë dritaret e mbyllura dhe të kufizojnë daljet së paku për një orë.

  “Gjithashtu, ju rikujtojmë që shoqatat e bletarëve duhet të kanë kujdes të shtuar gjatë kësaj periudhe”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

  Më poshtë gjeni orarin e dezinsektimit hapësinor për të gjitha lagjet e Prishtinës.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës, sidomos më vonë, pritet të...
  Lajme08 Qershor 2023
  Shtëpia e Bardhë ka publikuar raportin vjetor të Kompetencave të Luftës rreth dislokimeve të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara të pajisura...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka mirëpritur lajmin për Ligjin për zgjedhjet nacionale në Kosovë. Haradinaj përmes...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në lansimin e publikimit “Shijet e Dukagjinit”, teksa bëri pyetje rreth ushqimit tradicional, flisë....
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka zhvilluar vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka qenë mysafir special...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka kërkuar që marrëdhëniet personale të liderëve Albin Kurti dhe Edi Rama, të mos identifikohen me marrëdhëniet mes...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë së Madhe, James Cleverly....
  Lajme08 Qershor 2023
  Lumir Abdixhiku, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se propozim që nuk e ka autorësinë e institucioneve të Kosovës...
  Sport08 Qershor 2023
  Kombëtarja e Kosovës e ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, kundër Rumanisë,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.