[wp-story]

Lajme

Sot diell, nesër shi dhe breshër

Sot diell, nesër shi dhe breshër
21:29 | 13 Gusht 2019

Përderisa vapa afrikane mbizotëroi këto ditë në vendin tonë, gjatë këtyre ditëve pritet një ndryshim i motit.

13.08.2019 – Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë orëve të pasdites. Pasdite dhe në mbrëmje pritet të ketë edhe zhvillime të shtrëngatave me shi, që vende-vende mund të shoqërohen edhe me breshër.

Nga dita e enjte masa më të ftohta ajrore do të depërtojnë mbi rajon, që pritet të zbresin temperaturat për 10C deri 15C nga ditët e kaluara, e priten mundësi për riga lokale shiu.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera