Euro2020

Skocia – Republika Çeke, formacionet zyrtare

Skocia – Republika Çeke, formacionet zyrtare
14:20 | 14 Qershor 2021

Kombëtarja e Skocisë dhe ajo e Republikës së Çekisë janë çifti i parë që do të ballafaqohen në ditën e tretë të Kampionatit Evropian “Euro2020”.

Skocia dhe Çekia do të kërkojnë trepikëshin e parë në Grupin D, për t’ia nisur sa më mirë Evropianit.

Skocezët kanë në përbërje startuese yllin e mbrojtjes së Liverpoolit, Robertsonin.

Ndërkohë çekët startojnë me Kral, Schick e Soucek.

Përballja e parë e ditës së sotme starton nga ora 15:00.

FORMACIONET ZYRTARE:

SKOCIAMarshall, Hanley, Cooper, Hendry, O’Donnell, Armstrong, McGinn, McTominay, Robertson, Dykes, Christie.

ÇEKIAVadik, Celustka, Coufal, Kalas, Boril, Kral, Soucek, Masopust, Darida, Jankto, Schick

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera