Kuriozitete

Skenë e pabesueshme nga natyra: Pitoni gëlltiti një krokodil si në shaka

Skenë e pabesueshme nga natyra: Pitoni gëlltiti një krokodil si në shaka
16:06 | 22 Qershor 2021

Australian Martin Muller, duke bërë kajak pranë malit Isa në Queensland, filmoi një piton ulliri në mes të drekës. Ai kapi momentin kur pitoni i ullirit, gjarpri i dytë më i madh në Australi, gëlltiti një krokodil, transmeton FrontOnline.

Megjithëse shumë menduan se krokodili fitoi në këtë luftë, gjarpri ishte akoma më i fortë.

Por një gjë mbeti e paqartë për shumicën. “Pyetja ime e vetme është, si dreqin mundet një person normal të bëjë kajak kur një gjarpër gëlltit një krokodil të tërë?”.

Është padyshim në listën time të 10 mënyrave që nuk dua të vdes”, një përdorues i Facebook bëri pyetjen./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera