Sport

Skena brutale të dhunës në zemër të Evropës: Tifozi po luftonte për jetë, kundërshtarët e shkelin derisa ishte i shtrirë pa ndjenja

Skena brutale të dhunës në zemër të Evropës: Tifozi po luftonte për jetë, kundërshtarët e shkelin derisa ishte i shtrirë pa ndjenja
09:16 | 20 Tetor 2021

Skena tronditëse, tmerruese dhe brutale të dhunës u panë të dielën në Sllovaki.

Derbi mes Spartakut nga Trnava dhe Slovanit nga Bratislava u ndërpre pas rreth 15 minutash pas zemërimit të huliganëve, shkruan FrontOnline.

Tifozët e dy skuadrave u përjashtuan pasi nisi “lufta” mes tyre në mes të punës.

Sigurimi ia doli më pas të sjellë paqe në stadiumit.

Gjatë përleshjes, tifozët përdorën gjithçka që mundën si karrige, fishekzjarre, por edhe forcën e tyre.

Më e keqja ishte se një tifoz u shkel nga kundërshtarët derisa ishte i shtrirë pa ndjenja.

Rivaliteti mes Spartakut dhe Slovanit është më i madhi në Sllovaki, andaj nuk është për t’u habitur kjo përleshje./FrontOnline/

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera