×
 • Lajme
 • Lajme

  S’ka kuorum në Komision, ministri Krasniqi nuk raporton para deputetëve

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka dështuar që të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike, raporton Ekonomia Online. Kjo për shkak të mungesës së kuorumit.

  Kryetarja e Komisionit, Hykmete Bajrami tha se për shkak se deputetët e PDK-së nuk do të marrin pjesë ne votim mbledhja nuk mund të vazhdojë.

  Ndonëse pritën për disa minuta, kuorumi nuk u bë, Bajrami mbylli mbledhjen duke i kërkuar falje ministrit.

  “Nuk ka kuorum për me vazhduar pasi që PDK nuk do të votojë, presim për disa minuta dhe shohim. Këtu po e mbyll, faleminderit për prezencën por nuk ka kuorum me vazhduar mbledhjen shihemi në mbledhjet e radhës”.

  Rendi i ditës:

  1.    Miratimi i rendit të ditës;
  2.    Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mbajtur më 25.7.2023;
  3.    Shqyrtimi i Raportit të auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit lokal, për vitin 2022. I ftuar: z.Elbert Krasniqi- Ministër i MAPL-së;
  4.    Shqyrtimi i Raportit të auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë për vitin 2022. Të ftuar: Bordi i ZRRE-së;
  5.    Shqyrtimi i Raportit të Punës së Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, për sesionin pranveror 2023;
  6.    Shqyrtimi dhe miratimi i Planit të Punës së Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave  Publike, për sesionin vjeshtor 2023;
  7.    Të ndryshme.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.