Lajme

Situata në vend dhe aktakuza nga Haga, AAK mbledh grupin parlamentar dhe Ministrat

Situata në vend dhe aktakuza nga Haga, AAK mbledh grupin parlamentar dhe Ministrat
11:18 | 01 Korrik 2020

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur një takim pas zhvillimeve të fundit në vend.

Kreu i deputetëve të kësaj partie, Daut Haradinaj ka bërë të ditur se AAK’ja ka mbajtur një tryezë diskutimi me deputetët dhe anëtarët e Qeverisë të kësaj partie.

Haradinaj ka thënë se temë diskutimi ka qenë situata e krijuar dhe angazhimi i AAK’së.

“Grupi Parlament dhe kolegët nga Qeveria mbajtem një tryezë diskutimi rreth situatës së krijuar dhe angazhimit të përbashkët si AAK”, ka shkruar Haradinaj, derisa, ka publikuar edhe fotografi të takimit.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera