Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Sindikatat e IML-së paralajmërojnë protesta për shuarjen e disa divizioneve në këtë institucion

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës dhe Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës të cilat funskionojnë në kuadër të Insitutit të Mjekësisë Ligjore kanë paralajmëruar veprime sindikale për siç thonë ata se rregullorja për standardet e organizimit të brendshëm të punës është bërë në mënyrë të kundërligjshme dhe me baza të punës në mënyrë subjektive.

  Përmes, një komunikate për media këto dy sindikata kanë treguar se në bazë të kësaj rregulloreje është larguar plotësisht Divizioni për Hulumtime, Divizioni për Idetifikim Koordinim dhe Përkrahje, Sektori për Identifikim dhe Sektori për Marrëdhënie Familjare të personave të zhdukur në një division të vetëm si tërësi, përcjell Front Online.

  “Ne anëtarët e  dy kryesive sindikale të Institutit të Mjekësisë Ligjore me shqetësim të thellë ju informojmë se jemi të detyruar të fillojmë me veprime sindikale, ne këto kushte të emergjencës shëndetësore, për arsye të neglizhencës totale të institucioneve bartëse në shqetësimet e ngritura deri tani”, thuhet në njoftim./FrontOnline/

  Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

  Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

   

  Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

  Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

  Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.