×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Sigurimi i punishteve, drejtori BKS-së takon kryetarin e komunës së Prizrenit

  FrontOnline
  16 Nëntor 2023

  Sami Mazreku, drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS) gjatë takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit ka kërkuar nga ky i fundit që gjatë lëshimit të lejeve ndërtimore komuna e Prizrenit ti obligoj ndërtuesit që të pajisen me polica sigurimi.

  Ky është postimi plotë në faqen e BKS-së në Facebook:

  Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS) z.Sami Mazreku së bashku me bashkëpunëtorë ka takuar kryetarin e Komunës së Prizrenit z.Shaqir Totaj ku më të ka diskutuar rreth mundësisë së bashkëpunimit në mes të komunës së Prizrenit dhe Byrosë Kosovare të Sigurimit. Mazreku ka kërkuar nga kryetari Totaj që gjatë procedurës së lëshimit të lejeve ndërtimore, ndërtuesit t’i obligoj që të sigurojnë punishtet, pasi që deri më tash nuk është numri i vogël i punëtoreve, por edhe palëve të treta që kanë vdekur, apo edhe lënduar duke kaluar pranë punishteve në tërë vendin. Në anën tjetër kryetari Totaj ka mirëpritur ketë ide, e ku në ditët në vijim pritet të ketë hapa konkret, pasi që e njëjta do të diskutohet edhe në Kuvendin Komunal të Prizrenit. / Front Online /

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Ndikim të madh në buxhetin e shtetit nuk mund të ketë. Kështu po thotë për Front Online ish-ministri i Financave, Haki Shatri....
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Dogana e Kosovës ka përmbyllur raportin e të hyrave me 1.5 miliard Euro. Siç njofton dogana, ky rezultat është edhe një rekord...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Një person është gjetur pa shenja jete në fshatin Livoç të Gjilanit. I njëjti dyshohet se ka kryer vetëvrasje duke u hedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.