Lajme

Si do të jetë moti në Kosovë të premten dhe të shtunën?

Si do të jetë moti në Kosovë të premten dhe të shtunën?
21:53 | 02 Korrik 2020

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK’së, në fushat termike nuk do të ketë ndryshime të mëdha.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera