×
 • Lajme
 • Lajme

  Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Ditëve në vijim fusha të paqëndrueshme të presionit të ulët do të vazhdojnë të shtrihen mbi rajonin tonë, që do të sjellin reshje më të qëndrueshme shiu, kryesisht ditën e enjte, bën të ditur Prishtina Weather.

  Shërbimi i meteorologjisë njofton se “ditën e mërkurë do të mbajë mot i ngrohtë, pasi që vendi ynë mbetet nën ndikimin e masave më të ngrohta ajrore. Ditën e enjte, me kalimin e sistemit frontal që po depërton nga Italia, do të mbajë mot më i freskët”.

  Sipas PW, “në fundjavë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm dhe i freskët, kohë pas kohe priten edhe reshje të dobëta shiu. Vlerat e cilësisë së ajrit kryesisht do të luhaten ndërmjet vlerave të mira dhe mesatare”.

  Parashikimi për datat 6-7 nëntor:

  6.11.2019 – Ngrohtë dhe kryesisht me vransira. Pasdite mundësi për riga lokale shiu. Më vonë në mbrëmje priten reshje shiu, nga perëndimi i vendit, që më vonë gjatë natës do të përfshijnë edhe pjesë tjera të vendit. Erë mesatare nga jugu-jugperëndimi 5-10m/s, e në perëndim deri në 14m/s. Indeksi UV: 2.

  7.11.2019 – Vranët dhe më freskët. Paradite reshje më të qëndrueshme shiu. Ditën reshje lokale shiu, që deri në mbrëmje më vonë pritet të pushojnë. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu 4-7m/s. Indeksi UV: 1./Front Online/

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Pas publikimit të rezultateve të Testit PISA, ku Kosova u rangua pothuajse në fund, Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se u konfirmua...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, është operuar sërish në këmbën në të cilën...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.