×
 • Sport
 • Sport

  Shumë gola në Ligën e Parë, këto janë rezultatet e katër ndeshjeve të zhvilluara sot

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Janë mbyllur edhe katër sfida tjera të javës së 13-të në Ligën e Parë.

  Në Grupin A, Rahoveci dhe Trepça fituan në shtëpi ndaj A&N dhe respektivisht Besës, derisa Istogu barazoj me Drenasin pa gola. Vreshtarët mposhtën ekipin prizrenas 3:1, teksa xehtarët triumfuan ndaj pejanëve 2:1.

  Ndërkaq në Grupin B, Ramiz Sadiku dështoj të përfitonte nga gabimet e Vushtrrisë dhe Ferizajit, derisa u mposht 3:0 nga Fushë Kosova.

  Grupi A:

  FT Istogu 0:0 Drenasi

  FT Rahoveci 3:1 A&N

  FT Trepça 2:1 Besa

  Grupi B:

  FT Fushë Kosova 3:0 Ramiz Sadiku./Sheshi/

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Sport19 Korrik 2024
  Manchester United ka nënshkruar me mbrojtësin francez, Leny Yoro nga Lille deri në vitin 2029 në një marrëveshje me vlerë 62 milionë...
  Sport19 Korrik 2024
  Kasper Schmeichel ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare me kampionët e Premier Ligës skoceze, Celtic. 37-vjeçari i cili përfaqësoi Danimarkën në Euro 2024...
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Të tjera
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin natyror të...
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Dashi Mos u përfshini shumë nga ankthi, pasi në të kundërt rrezikohet që tensionet t’iu shpërqendrojnë. Parashikohet një e premte mjaft e...
  Vip19 Korrik 2024
  Duket se rrjeti nuk do të bjerë në qetësi deri sa Arbana Osmani ta konfirmojë vetë se në cilin televizion do ta...
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.