[wp-story]

Vip/Kultura

Shuma e parave që Kate Middelton ka shpenzuar në veshje gjatë vitit 2020

Shuma e parave që Kate Middelton ka shpenzuar në veshje gjatë vitit 2020
23:51 | 31 Dhjetor 2020

Kate Middleton mund të mos ketë pasur shumë paraqitje publike në vitin 2020 për shkak të pandemisë së coronavirusit që i mbante të gjithë në shtëpi, por ajo ende ka veshur rroba të reja me vlerë mijëra dollarë.

Daily Mail raporton se Kate u pa në veshje të reja në vlerë prej 104,209 euro këtë vit (që është më pak se totali i saj i vitit 2019 prej 114,280 euro).

Pamja e saj më e shtrenjtë ishte në mars – kur ajo arriti në Aeroportin Ndërkombëtar të Dublinit në një palë vathë Asprey Daisy Heritage që kushtuan plot 19,174 euro.

Pra, kush paguan për veshjet e Dukeshës? Së pari, ajo nuk i merr ato falas.

Foto: GettyImages

Katherine Hooker, rrobat e së cilës Kate i ka veshur, i tha Huffington Post në 2013: “Kate nuk merr rroba falas, dhe unë e kam dëgjuar këtë nga njerëz të tjerë që bashkëpunuan me të”. Rezulton se Kate dhe William paguajnë për veshjet e Kate nga buxheti i shtëpisë së tyre, i cili raportohet se financohet nga Duka i Princit Charles të Cornwall. /Telegrafi/

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera