×
 • Lajme
 • Lajme

  Shtatë pacientë po trajtohen për COVID-19 në spitalet e përgjithshme

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Në shtatë spitalet e përgjithshme që menaxhohen nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Univeristar i Kosovës në trajtim spitalor nga COVID-19 janë shtatë pacientë.

  Në bazë të raportit të datës 16 nëntor 2021, në tërë ShSKUK-në, në trajtim janë 38 pacientë, prej tyre 9 të konfirmuar pozitiv dhe 29 pacientë post-covid.

  Me oksigjeno-terapi janë tetë pacientë, përderisa në mjekimin intensiv të Klinikës Infektive ka dy pacientë.

  Numri i pacientëve me COVID-19 dhe post-covid, sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

  Klinika Infektive, 5 pacientë

  Klinika e Pulmologjisë, 25 pacientë post-COVID-19

  Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë

  Spitali i Prizrenit, 1 pacient

  Spital i Pejës, 3 pacientë

  Spitali i Gjakovës, 1 pacient

  Spitali i Ferizajt, 2 pacientë

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Lajme19 Korrik 2024
  KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Gërvalla tha se me Hovenierin...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ardita Sinani do të votohet së shpejti për kryetare të Preshevës pas koalicionit me Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH), raporton Front Online. Sipas...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.