[wp-story]

Lajme

ShSKUK shpreh ngushëllime për vdekjen e infermieres nga COVID-19: Ishte e jashtëzakonshme

ShSKUK shpreh ngushëllime për vdekjen e infermieres nga COVID-19: Ishte e jashtëzakonshme
07:48 | 19 Shkurt 2021

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka shprehur ngushëllime familjes dhe personelit për vdekjen e infermieres së Klinikës së Neurologjisë, Miradije Pllana-Hoti.

Infermierja Pllana-Hoti ishte e infektuar me virusin SARS CoV2.

Nga ShSKUK thonë se për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, Pllana-Hoti u trajtuar për disa ditë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

“Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës i shpreh ngushëllime familjes dhe personelit shëndetësor, me rastin e vdekjes së infermieres së Klinikës së Neurologjisë, Miradije Pllana-Hoti. Ajo ishte e infektuar me virusin SARS-CoV-2 dhe, për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, u trajtua për disa ditë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Znj. Miradije ishte një infermiere e jashtëzakonshme, e cila, me përkushtimin më të madh, iu shërbeu pacientëve për vite me radhe”, thuhet në shkrimin e ShSKUK.

Ndërkohë që mbrëmë për vdekjen e infermieres kanë njoftuar nga Sindikata e Infermierëve. /Front Online/

May be an image of 1 person

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera