Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ShSKUK nesër hap konkurs për specialistët e rinj

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se SHSKUK nësër do ta hap konkursin për mjekët e pa punë.

  “Nga sot asnjë mjek e asnjë specialist nuk do të mbetet i pa punë. Specialistët do të punësohen në institucionet publike shëndetësore”, ka thënë Zemaj në një konferencë për media, transmeton Gazeta Express.

  Ai tha se armatës së mjekëve po i shtohet profesionalizmi dhe përkrahja, duke theksuar se së fundmi Kosovës i janë shtuar edhe 1,500 specialistë të rinj.

  “Nuk ka asnjë mjekë e specialist që do të mbetet pa punë, të gjithë mjekët specialistë do të jenë të punësuar”, tha ai tutje.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Të tjera
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.