×
 • Lajme
 • Lajme

  ShSKUK: Në trajtim janë 13 pacientë me Covid-19, 23 të tjerë post-Covid

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se 13 pacientë janë në trajtim me Covid-19, teksa 23 të tjerë janë post-Covid.

  Sipas njoftimit, 14 pacientë janë me oksigjeno-terapi, teksa një është në mjekim intensiv.

  Njoftimi i plotë:

  Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Univerisitar të Kosovës, në trajtim mjekësor janë 36 pacientë nga Covid-19.

  13  pacientë janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, kurse 23 janë pacientë që po marrin trajtim mjekësor post-Covid.  14 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 1 në mjekim intensiv.

  Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

  Klinika Infektive, 5  pacientë

  Klinika e Pulmologjisë, 18 pacientë, post-covid

  Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive,  1 pacient

  Spitali i Prizrenit, 1 pacientë

  Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

  Spitali i Pejës, 4 pacientë

  Spitali i Ferizajt, 2  pacientë

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.