[wp-story]

Bota/Rajoni

Shqiptohen 747 sanksione për mosmbajtje të maskave në Maqedoni

Shqiptohen 747 sanksione për mosmbajtje të maskave në Maqedoni
10:41 | 27 Tetor 2020

Nga MPB informojnë se dje janë gjobitur 747 persona për mosmbajtje të maskave mbrojtëse.

“Gjatë ditës së djeshme (26/27.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në lidhje me mbajtjen e maskave mbrojtëse, janë regjistruar 747 shkelje”, deklarojnë nga MPB.

Nga MPB u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë për ballafaqim me coronavirusin

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera