×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shqiptari terrorizon italianët, futet në lokalin e mbushur plot me njerëz dhe qëllon me armë (FOTO)

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Një shqiptar 32-vjeçar është arrestuar në Bari, pasi akuzohet si autor i disa të shtënave me armë në një lokal të mbushur me njerëz në qendrën historike të Fasano, pas një mosmarrëveshje qe kishte pasur.

  Mediat italiane shkruajnë se i arrestuari është Vullnet Daci. Ai u arrestua në banesë pas ndjekjes së policisë së Barit. 32-vjeçari akuzohet për mbajtjen e paligjshme të armëve të zjarrit dhe të shtënat me armë në vende publike.

  Po ashtu shqiptari i arrestuar akuzohet edhe për pjesëmarrje në një organizatë, që merrej me trafikimin ndërkombëtar të kokainës dhe marihuanës. Vullnet Daci kishte qenë pjesë e grupimit krìminal, ku u arrestuan 37 persona, shqiptarë e italianë, në operacionin e koduar “Kulmi”.

  Shqiptari terrorizon italianët, futet në lokalin e mbushur plot me

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Idetë që vendet evropiane, të cilat synojnë anëtarësimin në Bashkimin Evropian, gradualisht të integrohen në disa politika të BE-së, por edhe në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.